PŘEDNÁŠKA Z HISTORIE I SOUČASNOSTI STEPU

středa 2. května od 19:00

Taneční studio NO FEET, Václavská 6

vstupné 30 KčPestrou festivalovou nabídku obohatí také přednáška s videoprojekcemi o historii i současnosti stepu, která proběhne ve středu 2. května od 19:00. Přednášku připravil nestor českého i slovenského stepu - tanečník, stepař, choreograf, pedagog, teoretik, propa¬gátor, zakladatel domácích soutěží ve stepu, porotce atd. - Radek Balaš senior, který s velkou ochotou přijal naši nabídku ke spolupráci i na třetím ročníku festivalu.

Přednáška se bude zabývat těmi největšími událostmi a osobnostmi z historie stepu. Na videu budou ke zhlédnutí nejen ukázky ze známých filmů a dokumentů o stepu a mnoho dalšího.

Ačkoliv osobnost jako je pan Balaš zná snad každý stepař v České a Slovenské republice, již málokdo z nestepařské veřejnosti. Životopis Radka Balaše st., který vám přinášíme na těchto stránkách, nabízí možnost seznámit se s taneční dráhou tohoto nestora českého a slovenského stepu, a přináší důkaz, že je Radek Balaš st. pro festivalovou přednášku tím nejpovolanějším.

ŽIVOTOPIS RADKA BALAŠE ST.

S přednáškou vyjedeme také mezi děti na základní školy a do domovů důchodců v Brně. Jednotlivé termíny a místa přednášek budou postupně doplňovány.


24.4. Klub seniorů Brno - střed, Václavská 3 - 16:00
26.4. Klub seniorů KJM - čas bude upřesněn